تفاوت انتقال تصویر دوربین مداربسته IP و آنالوگ چیست؟

سلام خدمت همراهان همیشگی سایت ایمن تک ، در این بخش قصد داریم در رابطه با تفاوت انتقال تصویر دوربین مداربسته IP و آنالوگ نکاتی نه چند را درمیان بگذاریم ،  با ما همراه باشید .
نصب یک دوربین مداربسته امنیتی یک امر لازم برای حفاظت و مراقبت از تمام چیزهای با ارزش در زندگی ماست که با پیشرفت این صنعت اکثر مردم از دوربین های مداربسته قدیمی خود به سمت دوربین های مداربسته اینترنتی (  IP Cameras – دوربین های مداربسته IP ) رفته اند .

تفاوت دوربین مداربسته IP و آنالوگ

تفاوت انتقال تصویر دوربین مداربسته IP و آنالوگ و مدل های قدیمی تر در این است که در مدل های قدیمی و آنالوگ کاربر باید با استفاده از سیم و کابل Coaxial دوربین را نظارت کند ولی در دوربین های مداربسته IP کابر با استفاده از اینترنت ( IP Address ) می تواند به دوربین مداربسته خود دسترسی پیدا کند و به راحتی به تجزیه ، تحلیل و کنترل تصاویر و ویدیو ها بپردازد .

دوربین های مداربسته IP -  http://ementech.org

مزیت های دوربین های مداربسته IP

  • رزولوشن تقویت شده

دوربین های مداربسته IP برای ضبط ویدیو و تصاویر خود از دوربین های مگاپیکسلی استفاده می کند .

وضوح یک دوربین مداربسته IP  ” نه”  برابر بهتر از دوربین مداربسته آنالوگ است ، این به این معنی است که یک دوربین مداربسته IP چند مگاپیکسلی می تواند به راحتی جایگزین چند دوربین آنالوگ شود که این امر به تنهایی باعث کاهش چشم گیری از هزینه ها می شود .

  • محدودیت در اتصال

در ادامه تفاوت انتقال تصویر دوربین مداربسته IP و آنالوگ ، همانطور که قبلا گفتیم دوربین های مداربسته آنالوگ یا مدل های دیگر با استفاده کابل های Coaxial انتقال تصویر می دهند و با این کابل های باید به دستگاه های ضبط کننده متصل شوند که این دستگاه های ضبط کننده به علت محدود بودن پورت های ورودی کمی کاربر را دچار مشکل می کند که برای رفع این مشکل کاربر باید یک دستگاه جدید با پورت های ورودی زیادی را تهیه کند که این امر نیازمند پرداخت هزینه زیادی است ولی در دوربین های مداربسته IP کاربر به راحتی با استفاده از اینترنت ( IP Address ) می توانند دوربین های مداربسته را به یک شبکه متصل کند و هم زمان تمامی دوربین های مداربسته را تحت کنترل و نظارت قرار دهد .

  • بالا رفتن سطح امنیت

یک دوربین مداربسته IP برای بالا رفتن سطح امنیت خود به کاربر امکان رمز گزاری می دهد که از بین رفتن آن کار بسیار دشواریست ، در مقابل دوربین های مداربسته آنالوگ و سایر دوربین های مداربسته را هر کسی می تواند به تجهیزات و سیم کشی آن دسترسی پیدا کند و دوربین ها را متوقف یا مشاهده کند .

علاوه بر این دوربین های مداربسته  IP برای شناسایی دستکاری های افراد و حرکت های مشکوک طراحی شده است و هر گونه فعالیت مشکوکی را شناسایی و کاربر را در اولین فرست از طریق ایمیل مطلع می کند . این ویژگی ها سطح امنیتی این دوربین را نسبت به سایر دوربین های مداربسته افزایش داده است .

اگر اطلاعات ارائه شده برای شما مفید واقع شده است , همین حالا از فروشگاه ایمن تک بازدید نمایید..

سایت تبلیغاتی:
کنزگیفت